22. 10. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, během dne od SZ přibývání oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Informace občanům z 26. 9. 2018

Do schránek půjde koncem týdne.

26. 9. 2018 Zobrazit více

Opravy místních komunikací

Dokončeny 20. září

21. 9. 2018 Zobrazit více

Voda na hřbitově

Není a ztrácí se

21. 9. 2018 Zobrazit více

Odkaz na cyklotoulky v Ladově kraji

Týkají se i naší obce

1. 8. 2018 Zobrazit více

Úsekové měření v obci - statistika

Informace z 21. 9. 2018

19. 7. 2018 Zobrazit více

Informace občanům z 24. 6. 2018

Do schránek půjde v týdnu od 25. 6. V pdf podobě zde.

KNIHOVNA Paní Lenka Kolofíková od dubna „dávala dohromady“ knihovnu, ve spolupráci s knihovnou benešovskou. Přípravné práce se nachýlily ke konci. Ve čtvrtek 26.7. bude knihovna opět otevřena, a to od 17 do 19 hodin, následně každých 14 dní, tzn. každý sudý týden.

Registrační poplatky Dospělí (18 – 65 let) 50,- Kč, děti 20,- Kč, důchodci (65 +) 20,- Kč.

Občané, kteří si nemohou do knihovny pro knihy dojít osobně (starší, méně pohybliví), se mohou domluvit telefonicky na 737 973 557, knihovnice jim knihy donese domů. K zapůjčení budou jak knihy nacházející se v našem fondu, tak na objednání jakékoli tituly, právě ve spolupráci s Městkou knihovnou v Benešově.

KRONIKÁŘ Kdo by měl zájem (znovu) začít vést obecní kroniku, nechť se přihlásí starostovi.

KAPLE Probíhá oprava kaple, práce by měly být dokončeny do konce července. Nad rámec dotace bude mimo jiné vybudováno i nové stání pro kontejner na odpad ze hřbitova.

STEZKA HURÁ DO HŮRY Vzhledem k časové tísni byly práce přerušeny, dotaci jsme odmítli. Dílo bychom nestihli dokončit včas. Pokud bude dotace vypsána i příští rok, znovu se přihlásíme a lépe ohlídáme zadávací dokumentaci, resp. případné zájemce z řad zhotovitelských firem. Pokud nebudeme parametry dotace splňovat, začneme stezku budovat ze svých peněz, respektive nalezneme vhodné financování.

OPRAVY MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ Minulý týden byly provedeny opravy děr tzv. turbem. V průběhu července začnou již delší dobu slibované drobné opravy místních komunikací (Sluneční, CG, Na Vávrově, K Údolí Raků). Do konce srpna budou některé komunikace opraveny tzv. prostřikem asfaltovou emulzí a zasypáním.

KRAJSKÉ KOMUNIKACE Začátkem června bylo zadáno zpracování projektové dokumentace na pořádnou rekonstrukci krajských komunikací, včetně rekonstrukce chodníků, příp. jejich vybudování v místě, kde nejsou.

Opakujeme: Na komunikacích za stávajícího stavu nikdo nepovolí vybudování přechodů pro chodce. Na toto téma se starosta zúčastnil několika jednání s odborem dopravy MÚ Říčany a PČR. Přechody vzniknou až při rekonstrukci silnic.

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ Byť si o tomto opatření spousta lidí myslí své (zejména na našem „tankodromu“), přispívá měření ke zvýšení bezpečnosti na průjezdu naší obcí. V průběhu léta ještě dojde k odstranění dopravní značky „Zóna 40“ z měřeného úseku. Měření je zaváděno ve spolupráci ca. 15 okolních obcí, garantem je město Říčany. K financím: Pokud budou řidiči jezdit ohleduplně, bude obec Říčanům čtvrtletně doplácet 113.815 Kč. Pokud by naopak příjem z pokut měl tuto částku překročit, zůstane příjem městu Říčany. Po roce provozu dojde k vyhodnocení a případnému přepočtu a změně vzorce finančního narovnání. Stručně: Obec na měření nevydělá ani korunu, ale již teď je vidět, že řidiči sundali nohu z plynu.

CYKLOSTEZKA Stezka v celé délce (Kolovraty – Mnichovice) získala dotaci. Koncem července bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele. Ten by mohl být vybrán do konce září. Celá stezka musí být hotova do 31. 8. 2019. O přesných termínech, částkách a případném harmonogramu prací budeme informovat.

Znovu bychom rádi poděkovali všem, kteří dodržují vyhlášku o nočním klidu a regulaci hlučných činností.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY A POHODOVÉ LÉTO!

24. června 2018, Jaromír Jech, starosta

24. 6. 2018 Zobrazit méně

Nádoba na nápojové kartony zrušena - tetrapacky jsou spolu s plasty.

Obaly od nápojových kartonů se dávají do plastů.

30. 5. 2018 Zobrazit více

Cyklostezka Do Prahy na kole