22. 10. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, během dne od SZ přibývání oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Úsekové měření

Info k "radaru"

5. 5. 2018 Zobrazit více

Pořádek u sběrných míst - likvidace zakázaných - nepovolených odpadů

Prosíme občany, aby velkoobjemový odpad nenechávali u stanovišť tříděného odpadu, ale buď jej doma skladovali a přinesli ve dnech svozu velkoobjemového odpadu, nebo jej na vlastní náklady odvezli do vybraného sběrného dvora, kde se ale musí nejdříve informovat, zda jim odpad přijmou. Obec sběrný dvůr nemá, nemá ani smlouvu s jinou obcí. Likvidace velkoobjemového odpadu probíhá právě formou mobilního svozu (dle litery obecně závazné vyhlášky).

Sklo: Protože docházelo ke vhazování nepatřičného odpadu do kontejnerů na sklo (keramika, umyvadla, autoskla, luxfery, stěny ze sprchových koutů atp.), přistoupila svozová firma k výměně kontejnerů o objemu 1.100 l za tzv. zvony. Jsou větší, lze do nich vhodit pouze lahve a tabulové sklo běžných rozměrů. Sklo. které otvory "neproleze", do kontejneru nepatří.

Zároveň připomínáme, že pokud někdo například rekonstruuje dům, je povinnen (resp. firma) odpad likvidovat na své náklady, nikoli nechávat například skla ze sprchového koutu, vodovodní trubky atp. kdekoli po obci, stanovišť na tříděný odpad nevyjímaje.

Výše uvedené platí i pro součástky z automobilů. Autosklo, jakékoli plasty z aut nepatří do tříděného odpadu.

Též elektroodpad nepatří na stanoviště tříděného odpadu. Ten je likvidován dvakrát ročně opět formou mobilního svozu.

Likvidace zakázaných odpadů stojí obec ročně částky v řádu desetitisíců korun.

7. 4. 2018 Zobrazit méně

Údržba zeleně v obci

Kácení, prořezávání

26. 3. 2018 Zobrazit více