Obec Všestary
ObecVšestary

Cyklostezka před kolaudací

Informace k cyklostezce v režimu před kolaudací, dodržování pravidel, předpokládaný časový harmonogram.

Vážení občané,

jsou dodělávány poslední práce na cyklostezce. Stavebně bude hotová do konce dubna. Následovat bude kolaudační řízení. Předpoklad je, že celá stavba, tj. z Kolovrat do Mnichovic, bude zkolaudovaná do konce května. Toto se netýká úseku od Mnichovické krčmy zadem kolem hřišť. Tam je termín stavby do 30. 6., kolaudace následně.

I když se to nezdá, je cyklostezka stále stavbou (mimo úseky místních komunikací, po kterých je vedena trasa), na stavbu je vstup zakázán. Obec pravidelně obnovuje značení, které zákaz vstupu avizuje, avšak značení zpravidla nepřetrvá déle než několik hodin.

Na cyklostezce (na celé trase) je osazeno/osazováno dopravní značení, do kolaudace bude zakryté. V následujících dnech provede Klub českých turistů i zančení turistické, tj. označení cyklotrasy (žluté tabulky).

POZOR: V úseku "náves /u nádrže/ - železářství" bude (je zakrytá) značka "CYKLISTO, SESEDNI Z KOLA". Tj. trasa je vedena PO CHODNÍKU, KDE SE SMÍ POHYBOVAT JEN PĚŠÍ. Značka je teď zakrytá. Jedná se o nebezpečné místo, zejména při jízdě shora, od železářství, není vidět za roh, kde jsou vchody do domu. PIKTOGRAM CYKLISTY NA CHODNÍKU neznamená, že se zde smí jet na kole, ZNAMENÁ OZNAČENÍ SMĚRU, tj. vedení cyklotrasy. Obecně platí, že cyklista na chodník nesmí.

Druhé nebezpečné místo je při vjezdu z ulice Sluneční do jednosměrky vedoucí na náves. Dopravní značení je zakryté, řidiči jedoucí z návsi nemůžou očekávat cyklisty. Do jednosměrky, která není doplněna upřesňující tabulkou, je vjezd cyklistům též zakázán.

Dovolujeme si upozornit, že část trasy je vedena po místních komunikacích, na nichž se pohybují auta, platí zde standardní pravidla silničního provozu /jízda u pravé krajnice, zákaz jízdy po chodníku atp./, cyklista nemá žádné právo přednosti v jízdě. Jedná se o ulice V Hatích, část ulice Pampelišková, "myší díra" z návsi do ulice Sluneční a celá ulice Sluneční.

Prosíme všechny, kteří se na trase cyklostezky pohybují, resp. budou pohybovat, aby se chovali ohleduplně, ctili nejen pravidla silničního provozu, ale obecně pravidla slušnosti a vzájemné ohleduplnosti. Aby cyklostezka na jedné straně zlepšila dopravní obslužnost obyvatel naší obce, zvýšila bezpoečnost silničního provozu, přinášela radost z pohybu, trávení volného času, zároveň aby neobtěžovala a neznepříjemňovala život těm, kteří ji aktivně nevyužívají, nebo kteří u ní bydlí.

Děkujeme!

Datum vložení: 23. 4. 2020 9:42
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2020 11:12
Autor: Obec Všestary

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Aktuální počasí

Počasí dnes:

2. 6. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, přechodně až zataženo, postupně místy přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Svátek

Svátek má Jarmil

RSS output

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0