Odstávka vody - úplná odstávka úpravny vody Želivka

Odstávka proběhne od 13. 9. 16:00- do 16. 9. 2021 12:00.

Omezení zásobování pitnou vodou

Vážení odběratelé

Od pondělí 13.9.2021 od 16:00 hod do čtvrtka 16.9.2021 do 12:00 hod (68 hodin) proběhne úplná výluka výluka úpravny vody Želivka, v důsledku toho významně poklesne hladina vody v místě odběru – odběrné místo Brtnice, odkud je zásobován skupinový vodovod Region Jih, jehož prostřednictvím je Vám dodávána pitná voda.

V tomto období využijeme maximální kapacity všech akumulačních zařízení v naší správě a navážení pitné vody cisternami do vodojemů, přesto může dojít k výpadku v dodávkách pitné vody .

Žádáme vás proto o přepojení vašich domácností na vlastní studny po celou dobu odstávky. Pokud to není možné, prosíme minimalizovat odběr pitné vody z vodovodu na nejnutnější potřebu s vyloučením spotřeby pro zalévání zahrad, plnění bazénů, mytí aut, praní apod.

Po obnovení dodávky vody může dojít k zavzdušnění potrubí a k zakalení vody, která nebude zdravotně závadná, ale doporučujeme zásobit se na období po odstávce balenou vodou pro přímou konzumaci a vaření na 1-2 dny.

Prosíme Vás, abyste nám pomohli svým odpovědným chováním situaci co nejlépe zvládnout tak, abychom byli schopni dodat vodu do vašich domácností bez omezení.

Jakákoliv nehospodárnost zhorší situaci nejen vám, vašim sousedům, ale i odběratelům v ostatních obcích.

Děkujeme vám za odpovědný přístup.

I.T.V. CZ s.r.o. – provozovatel vodovodu

IČ 256 75 109