7. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Informace bude distribuována do schránek do 27. 11.

Svoz velkoobjemového odpadu 30. 11. – 1. 12.

Změna: Z důvodu stavebních prací na cyklostezce, budou kontejnery na návsi, na cestě mezi zvoničkou a dětským hřištěm.

Kontejnery budou přistaveny již v pátek na dvůr za budovu Říčanská 12, v Menčicích pak do zatáčky, jak je BIO.

Konec výluky autobusů

V pátek 22. 11. skončila výluka autobusů, tzn. přes Všestary přestala jezdit linka 383, linka 489 (a 494) jezdí dle standardního jízdního řádu (nejezdí na Klokočnou). 22. 11. skončila i výluka v Říčanech pod nádražím, v ul. Politických vězňů.

Práce na cyklostezce + informace ke krajským komunikacím

Finišují práce na naší části cyklostezky, v průběhu listopadu byly dodělány další úseky povrchů, vysázeny stromy, osazeny altány se stojany na kola. Mimo dotační peníze, avšak v rámci stezky, je dokončován prostor před železářstvím, též za obecní peníze bude vybudován přechod na návsi. Tuto část přebíráme z projektové dokumentace na rekonstrukce krajských komunikací. Stavební povolení bychom měli mít na jaře roku 2020, předpokládaná postupná realizace chodníků v následujících letech. Rekonstrukce krajských komunikací pak dle jednání s Krajem, věřme, že též během dvou tří let.

UPOZORNĚNÍ: Do kolaudace stavby cyklostezky se jedná o staveniště, vstup zakázán!

Opravy místních komunikací

Probíhají, resp. proběhly opravy místních komunikací. Část ulice Borová z dotace, ostatní pak „za vlastní“, jedná se o části komunikací Březová, V Jedlovci, V Hatích a Pampelišková a nájezd do křižovatky z ul. V Úvozu.

Adresná informační aplikace pro občany

Jednáme s firmami o zavedení informační aplikace pro občany. Princip: Obec, úřad bude moct rozesílat hromadná sdělení zaregistrovaným občanům přímo do aplikace v telefonu, příp. e-mailů, u krizových hlášení i přes sms. Informace bude možné třídit dle témat, ale například i dle ulic atp.

Předpoklad zavedení je začátek roku 2020. O podrobnostech budeme informovat dle vybrané firmy. Postupně zaniknou nebo budou utlumeny tyto letáky.

Katalog sociálních služeb - https://socialni.ricansko.eu/

Připomínáme, že na obecním webu je umístěn katalog sociálních služeb na Říčansku. Hledat v něm můžete dle životních situací, nebo podle toho, kdo pomoc potřebuje.

Mikulášská a rozsvícení vánočního stromku 1. 12. – začátek v 15.00

SDH Všestary ve spolupráci s obcí a MŠ Slunečnice organizuje na návsi na první adventní neděli již tradiční mikulášskou, viz. i plakáty v obci a na obecním webu.

22._11._2019

26._9._2019