17. 7. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Obecné informace k údržbě místních, účelových komunikací a chodníků

Úklid sněhu na místních a účelových komunikacích v majetku obce je zajištěn. Pokud fouká silný vítr a sněží, resp. předpověď počasí sněžení hlásí, dochází pouze k úklidu pluhováním. Nejhorší části komunikací /tj. prudké kopce na zpevněném povrchu/ budou posypány po ukončení spadu sněhu.

Krizové místo /tj. komunikace K Údolí raků a Pod lesem/, kam je sníh nafoukáván z okolních polí a luk, bude protaženo až po utištení větru, resp. též po ukončení spadu sněhu. Protahování při sněžení a větru nemá smysl, do několika málo minut po protažení je cesta opět zavátá. Pokud vytrvale sněží a fouká vítr několik dní, je zajištěno protažení jednou denně, zpravidla v odpoledních hodinách, a to v případě, že smluvní firma (řidič pluhu, traktoru) vyhodnotí protažení úseku jako bezpečné. Tuto část obce opakovaně odmítá udržovat více oslovených firem. Pokud je na kopci led, nikdo s žádným vozidlem tam nevjede.

Jakmile to počasí dovolí, bude instalována dopravní značka A05a "Sněhové řetězy" na výše uvedenou komunikaci K Údolí raků, dále Na Vávrově I a Na Vávrově II. Doporučujeme občanům, aby v uvedených místech sněhové řetězy používali i bez příkazové značky. Toto doporučení se týká všech kopcovitých komunikací (Do Hůry, K Lesu, Nad Úvozem, Stromová, Klikatá příp. i část ulice V Zahradách) při spadu vlhkého sněhu a teplotách kolem nuly, kdy pluhováním dochází sice k odklizení sněhu, ale zároveň k tvorbě "ledu", na kterém posypový materiál nedrží

Úklid chodníků bude prováděn od pátku 6. 1., kdy bychom měli obdržet zametací stroj na chodníky. Provádění prací záleží též na možnostech pracovníka, který v obci vykonává veřejno prospěšné práce.