23. 8. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, na JV přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Obecné informace k údržbě místních, účelových komunikací a chodníků

Úklid sněhu na místních a účelových komunikacích v majetku obce je zajištěn. Pokud fouká silný vítr a sněží, resp. předpověď počasí sněžení hlásí, dochází pouze k úklidu pluhováním. Nejhorší části komunikací /tj. prudké kopce na zpevněném povrchu/ budou posypány po ukončení spadu sněhu.

Krizové místo /tj. komunikace K Údolí raků a Pod lesem/, kam je sníh nafoukáván z okolních polí a luk, bude protaženo až po utištení větru, resp. též po ukončení spadu sněhu. Protahování při sněžení a větru nemá smysl, do několika málo minut po protažení je cesta opět zavátá. Pokud vytrvale sněží a fouká vítr několik dní, je zajištěno protažení jednou denně, zpravidla v odpoledních hodinách, a to v případě, že smluvní firma (řidič pluhu, traktoru) vyhodnotí protažení úseku jako bezpečné. Tuto část obce opakovaně odmítá udržovat více oslovených firem. Pokud je na kopci led, nikdo s žádným vozidlem tam nevjede.

Doporučujeme občanům, aby na komunikacích K Údolí raků, Na Vávrově I a Na Vávrově II používali sněhové řetězy. Toto doporučení se týká všech kopcovitých komunikací (Do Hůry, K Lesu, Nad Úvozem, Stromová, Klikatá příp. i část ulice V Zahradách) při spadu vlhkého sněhu a teplotách kolem nuly, kdy pluhováním dochází sice k odklizení sněhu, ale zároveň k tvorbě "ledu", na kterém posypový materiál nedrží.