18. září 2015

Informace občanům

1. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na zmodernizovaných internetových stránkách obce:  www.obec-vsestary.cz. Prosím, věnujte pozornost novým záložkám! Zveřejňované dokumenty naleznete též pod záložkou Úřad obce, Úřední deska, Aktuality atp.

2. Obchod na návsi. Od začátku července je opět v provozu kompletně zrekonstruovaný, klimatizovaný obchod s potravinami a doplňkovým sortimentem. Nový nájemce, společnost ROSA Market s.r.o., která provozuje celorepublikovou síť prodejen ENAPO, instaloval zbrusu nové vybavení. Po dlouhé době se vrátil i pultový prodej uzenin, sýrů atp. Protože se jedná o velký český řetězec, probíhají stále akce, takže mnoho potravin koupíte za lepší ceny než ve velkých obchodech např. v Říčanech.

Provozní doba je po – pá 7 – 18, so 7 – 12. Platit lze i kartou, je možné i vyzvednout peníze.

Přijďte obchod vyzkoušet!

3. Svoz velkoobjemového odpadu se koná ve středu 23. 9. Kontejner bude umístěn ve Všestarech na dvoře staré školy (č.p. 12).

4. Svoz nebezpečného odpadu je též ve středu 23. 9. na tradičních místech:

Menčice: 12:00 – 12:20; Všestary – Jedlovec: 12:30 – 12:50 (do Jedlovce se možná nedostanou, je uzavírka hlavní silnice přes Vávrov), raději přijeďte k plechárně.

Všestary – náves: 13:00 – 13:30.

Prosíme občany, aby nebezpečné odpady nedávali do kontejnerů na velkoobjemový domovní odpad.

Odpad, který je možno odevzdat: Vyřazené lednice, mrazáky, televizory, rádia, počítače, zbytky barev, ředidel, rozpouštědel /v dobře uzavřených nádobách/, nádoby od barev, olejů, oleje motorové, převodové, hydraulické /v uzavřených nádobách/, akumulátory, monočlánky, staré léky, pneu bez disků, zářivky, výbojky, svítidla, hadry od barev a olejů.

5. Kanalizace, rekonstrukce komunikací

Dokončují se poslední výkopové práce, dochází k úpravě povrchů po výstavbě. V žádném případě se nejedná o kompletní rekonstrukci komunikací. Provedení některých úseků cest, jejich „uvádění do původního stavu“ může vypadat nelogicky, ale musíme se řídit projektem, resp. tím, co je v rozpočtu stavby. Jakékoli další, byť logické opravy, dodělávky povrchů atp. musí obec platit sama. Určitě se v rámci úprav komunikací nedělají nájezdy k domům.

Protože je podle posledních propočtů téměř jisté, že dotaci na rekonstrukci nedostaneme, resp. že na nás peníze „nevyjdou“, rozhodlo zastupitelstvo na svém zasedání 15. 9., že se do rekonstrukce místních komunikací vůbec nebudeme pouštět.

6. Realizace domovních kanalizačních přípojek. Upozorňujeme občany, že s realizací domovní části kanalizačních přípojek můžou začít až po vydání územního souhlasu stavebním úřadem v Mnichovicích a po splnění podmínek tohoto souhlasu. Obec požaduje, aby stavebníci oznámili na obecním úřadě začátek prací. Před zasypáním výkopu chceme uložení trubek vidět, jinak hrozí stavebníkovi, že bude muset zasypané opět vykopat. Chceme vždy zkontrolovat, že do budované splaškové kanalizace není svedena i dešťová. Znovu opakujeme: Faktické napojování (přepojování) do budované kanalizace bude možné až po OFICIÁLNÍM zveřejnění termínu (půjde „papírová“ informace do schránek, vše bude i na internetových stránkách obce). Tomu budou ještě předcházet administrativní kroky: Smlouva s obcí, stanovení ceny stočného atp. Předpoklad možnosti napojování je konec října 2015. Do té doby, nemají splašky kam téct!

Datum vložení: 29. 9. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2022 11:11